ZAŁĄCZNIKI

Wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych

ustalony przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

na podstawie art. 20 m ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (tj. Dz. U. z 2016 r., poz. 1943 ze zm.) w brzmieniu obowiązującym przed dniem 26 stycznia 2017r. w związku z art. 149 ust. 4, art. 155 ust. 4, art. 165 ust. 3 ustawy z 14 grudnia 2016r. – przepisy wprowadzające ustawę prawo oświatowe (Dz. U. z 2017r. poz. 60 ze zm.)

uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2018/2019

 

  1. Wojewódzkie konkursy przedmiotowe dla uczniów gimnazjów, organizowane przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty:

˗           Konkurs Polonistyczny,

˗           Konkurs Matematyczny,

˗           Konkurs Chemiczny,

˗           Konkurs Biologiczny,

˗           Konkurs Geograficzny,

˗           Konkurs Języka Angielskiego,

˗           Konkurs Języka Niemieckiego.

˗           Konkurs Fizyczny,

˗           Konkurs Historyczny,

˗           Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie.

  1. Ogólnopolskie konkursy tematyczne o zasięgu ponadwojewódzkim organizowane przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty na podstawie zawartych porozumień:

-          Ogólnopolski Konkurs Historyczny im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”

-          Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły – Jana Pawła II „Papież Słowianin”.

  1. Zawody wiedzy i artystyczne:

Lp.

Nazwa konkursu:

Organizator

Zasięg

1

Szczecińskie strajki 1988

Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Dyrektor Archiwum Państwowego
w Szczecinie, Prezes Fundacji Polskich Wartości

wojewódzki

2

„«Bądź wierny Idź», czyli majówka
z Herbertem”

Zachodniopomorski Kurator Oświaty

wojewódzki

3

„Konkurs wiedzy o kulturze świata antycznego”’ dla szkół gimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego

Muzeum Narodowe
w Szczecinie Dział Edukacji

wojewódzki

4

Konkurs z edukacji regionalnej Moja mała ojczyzna. Moja miejscowość, mój region.

Muzeum Narodowe
w Szczecinie Dział Edukacji

jw.

5

Młodzieżowa Olimpiada Wiedzy
o Społeczeństwie

Fundacja Promocji
i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych

ogólnopolski

6

Szkolna Olimpiada Przedsiębiorczości

jw.

ogólnopolski

7

XXI Turniej Matematyczny o Puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Dubois w Koszalinie

I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Dubois w Koszalinie

powiatowy

8

Konkurs Historyczny z elementami Wiedzy o Społeczeństwie o Puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Dubois w Koszalinie

jw.

jw.

9

XVI Konkurs Polonistyczny o Puchar Dyrektora I LO dla gimnazjalistów

jw.

jw.

10

XII Konkurs Biologiczny o Puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Dubois w Koszalinie

jw.

jw.

11

IX Konkurs Języka Angielskiego
o Puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Dubois w Koszalinie

jw.

jw.

12

XVII Konkurs Chemiczny Zygmunta Korszałowskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych z regionu koszalińskiego o puchar Dyrektora II   Liceum Ogólnokształcącego w Koszalinie

II Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie

powiatowy

13

Konkurs Języka Polskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych

jw.

jw.

14

Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół gimnazjalnych

jw.

jw.

15

Konkurs Biologiczny dla gimnazjalistów

jw.

jw.

16

Konkurs Historyczny

jw.

jw.

17

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego Autumn Spelling Competition Koszalin 2017

jw.

jw.

18

III Wojewódzki Konkurs Grafiki Komputerowej

Zespół Szkół Nr 9 im. Romualda Traugutta
w Koszalinie

wojewódzki

19

Konkurs „Szczecin i region w słowie
i obrazie”

I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie

wojewódzki

20

Konkurs chemiczno-fizyczny
z elementami wiedzy o życiu
i osiągnięciach Marii Skłodowskiej-Curie dla uczniów szkół gimnazjalnych

jw.

jw.

21

XVII Szczeciński Konkurs

Chemiczny

Szczecińskie Towarzystwo na rzecz Młodzieży Uzdolnionej

wojewódzki

22

XVII Szczeciński Konkurs

Matematyczny

jw.

jw.

23

XVII Szczeciński Konkurs

Fizyczny

jw.

jw.

24

XVII Szczeciński Konkurs

Młodego Poligloty

jw.

jw.

25

XI Szczeciński Konkurs

Historyczny

jw.

jw.

26

XII Szczeciński Konkurs

Polonistyczny

jw.

jw.

27

XV Szczeciński Konkurs

Biologiczny

jw.

jw.

28

XIV Konkurs Historyczny „Na tropie XX wieku”

II Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I
w Szczecinie

wojewódzki

29

Konkurs biologiczny w ramach Dnia Mózgu pt. „Budowa i funkcja organizmu człowieka ze szczególnym uwzględnieniem układu nerwowego oraz narządów zmysłu”

XII Liceum Ogólnokształcące
w Zespole Szkół Sportowych
w Szczecinie

wojewódzki

30

„Norwegia bez tajemnic”

jw.

powiatowy

 31

Konkurs Biologiczny dla uczniów oddziałów gimnazjalnych

XIII Liceum Ogólnokształcące
w Szczecinie we współpracy z Wydziałem Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego

wojewódzki

32

Mała Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie dla uczniów oddziałów gimnazjalnych

XIII Liceum Ogólnokształcące
w Szczecinie

jw.

33

II Wojewódzki Konkurs Międzyprzedmiotowy w języku angielskim

XIV Liceum Ogólnokształcące
z oddziałami dwujęzycznymi
w ZSO nr 2
w Szczecinie

wojewódzki

34

XIV Wojewódzki Gimnazjalny Konkurs Filozoficzny

XVI Liceum Ogólnokształcące
w Szczecinie

Uniwersytet Szczeciński Wydział Humanistyczny, Instytut Filozofii

wojewódzki

 35

XII Zachodniopomorski Konkurs Recytatorski "O Złotą Lirę Kornela Ujejskiego"

Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana Oddział
w Szczecinie

wojewódzki

 36

XIII Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny

Zespół Szkół nr 5 ul. Hoża 5, Szczecin

powiatowy

37 

Wojewódzki Konkurs Informatyczny "SCI#CODE"

Technikum Informatyczne SCI
w Szczecinie Szczecińskie Collegium Informatyczne

wojewódzki

 38

Wojewódzki Konkurs Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla uczniów klas gimnazjalnych

Szkoła Podstawowa nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi
w Szczecinie

wojewódzki

 39

Konkurs „Język Angielski
w Meandrach Technologii Informacyjnej”

Zespół Szkół Łączności
w Szczecinie

wojewódzki

40

VI Konkurs Chemiczny dla uczniów VII klas szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego

Zespół Szkół Nr 2
w Szczecinie

wojewódzki

 41

Archidiecezjalny Konkurs Biblijny "Czytaj Biblię"

Zachodniopomorskie Centrum Edukacji Morskiej
i Politechnicznej - Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, I Liceum Ogólnokształcące
w Szczecinie, Wydział Wychowania Katolickiego przy Kurii Metropolitarnej w Szczecinie

wojewódzki

42

Powiatowy Konkurs Mitologiczny

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
w Chojnie

powiatowy

43

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

jw.

jw.

44

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Europie

jw.

jw.

45

Powiatowy Konkurs Profilaktyczny

jw.

jw.

46

Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

Liceum Ogólnokształcące im. Bogusława X
w Białogardzie

powiatowy

47

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza
w Stargardzie

powiatowy

48

XIX Konkurs Biologiczny

jw.

jw.

49

XVII Mała Olimpiada Matematyczna

jw.

jw.

50

XVI Konkurs Fizyczny

jw.

jw.

51

XVI Konkurs Chemiczny

jw.

jw.

52

XVI Konkurs Geograficzny

jw.

jw.

53

Konkurs Znajomości Języka Angielskiego

jw.

jw.

54

Konkurs Znajomości Języka Niemieckiego

jw.

jw.

55

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

jw.

jw.

56

V Konkurs z zakresu kultury języka polskiego „MEANDRY POLSZCZYZNY”

I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
w Kołobrzegu

powiatowy

57

XX Konkurs Języka Angielskiego 
i Niemieckiego „POLIGLOTA”

I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
w Kołobrzegu

powiatowy

  1. Zawody sportowe:

Zawody organizowane przez polskie związki sportowe, wojewódzkie interdyscyplinarne stowarzyszenia kultury fizycznej, Szkolny Związek Sportowy lub Ludowe Zespoły Sportowe, światowe i europejskie federacje sportowe obejmujące następujące dyscypliny sportowe: akrobatyka sportowa, alpinizm, badminton, baseball, biathlon, biathlon letni, biegi na orientację, biegi przełajowe, bilard, boks, bowling sportowy, brydż sportowy, curling, gimnastyka artystyczna, gimnastyka sportowa, golf, hokej na lodzie, hokej na trawie, jeździectwo, judo, ju-jitsu, kajak polo, kajakarstwo, kajakarstwo górskie, karate fudokan, karate kyokushin, karate shotokan, karate tradycyjne, karate WKF, kendo, kick-boxing, kolarstwo górskie, kolarstwo szosowe, kolarstwo torowe, koszykówka, kręglarstwo, lekkoatletyka, łucznictwo, łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie, łyżwiarstwo szybkie – short track, modelarstwo kołowe, modelarstwo kosmiczne, modelarstwo lotnicze, modelarstwo pływające, narciarstwo alpejskie, narciarstwo klasyczne – biegi, skoki i kombinacja norweska, pięciobój nowoczesny, pływanie, pływanie synchroniczne, piłka nożna, piłka ręczna, piłka siatkowa, piłka siatkowa plażowa, piłka wodna, podnoszenie ciężarów, ringo, saneczkarstwo, skiboby, skoki do wody, snowboard, softball, sport kartingowy, strzelectwo sportowe, szachy, szermierka, rugby, taekwondo ITF, taekwondo WTF, taniec sportowy, tenis, tenis stołowy, triathlon, unihokej, warcaby, wędkarstwo sportowe, wioślarstwo, wrotkarstwo, wspinaczka sportowa, wu shu, wyścigi psich zaprzęgów, zapasy – styl klasyczny, zapasy – styl wolny, żeglarstwo.

 

  1. Miejsca uznane za wysokie w zawodach sportowych o zasięgu:

- międzynarodowym (miejsca 1-8),

- krajowym (miejsca 1-6),

- wojewódzkim (miejsca 1-3),

- powiatowym (miejsca 1-3).

 

  1. Miejsca uznane za wysokie w zawodach artystycznych i zawodach wiedzy o zasięgu:

- międzynarodowym,

- krajowym,

- wojewódzkim,

- powiatowym,

 

to miejsca nagrodzone lub uhonorowane zwycięskim tytułem, a także wyróżnienia przyznane na podstawie regulaminu zawodów (konkursu), z wyłączeniem wyróżnień, nagród, dyplomów i zaświadczeń uzyskanych za uczestnictwo w zawodach.

                                                                                                                                                                                              

          Zachodniopomorski Kurator Oświaty

                                                      Magdalena Zarębska-Kulesza